Autor:

Lugar

Utworzono:

12.10.2021

Olimpiakos wygrywa mecz 10 kolejki na własnym stadionie z Andorią Mircze 3:0 (1:0). Bramki dla Olimpiakosu strzelili: Patryk Mac (gol samobójczy 45'), Arkadiusz Mazurek 78' oraz Adrian Dydyński.

Drużyna Olimpiakosu musiała być bardzo cierpliwa w grze, aby zdobyć pierwszego gola. Zbyt szybkie próby dojścia do bramki kończyły się zwykle przed polem karnym. W 31 minucie doskonałą sytuację zmarnował Michał Rutyna, którego strzał z 5 metra obronił golkiper gości. Stałe fragmenty gry i oraz budowane akcje w ataku pozycyjnym nie przynosiły pozytywnego rezultatu aż do 45 minuty, w której padł gol samobójczy.

Druga połowa meczu była zdecydowanie lepsza. Drużyna Olimpiakosu częściej dochodziła do strzałów. W 75 minucie meczu ładną zespołową akcję z prawej strony boiska zakończył Arkadiusz Mazurek (asysta Ł. Gancarz). Andoria w sobotnim meczu grała z kontrataku. Na szczęście dla naszej drużyny nie stworzyła żadnej 100 procentowej okazji na strzelenie gola. Olimpiakos podobnie jak w pierwszej połowie strzelił gola tuż przed ostatnim gwizdkiem za sprawą Adriana Dydyńskiego (asysta M. Niedzielski).

Wypowiedź trenera Sawczuka do Dziennika Wschodniego:

Od pierwszych minut wyszliśmy agresywnie na rywala, który skupił się na grze z kontrataku. – W zasadzie przez całe spotkanie mieliśmy przewagę nad rywalem. Stwarzaliśmy sobie też okazje, ale brakowało nam skuteczności. Jednak tuż przed przerwą, a później w końcówce udało nam się przechylić szalę na naszą korzyść. – Mamy bardzo fajny i młody zespół, a większość zawodników pochodzi z Tarnogrodu. Widać, że rozumieją się świetnie nie tylko na boisku, ale i poza nim. Dzięki temu mamy w drużynie bardzo dobrą atmosferę – zdradza Sawczuk. – Dużym wzmocnieniem naszej ekipy okazał się Anton Alfimov. W każdym meczu w wyjściowym składzie gra minimum trzech młodzieżowców, a czasami jest ich więcej. Gramy nieco inaczej niż w poprzedniej rundzie. Moim zawodnikom nie brakuje waleczności i ambicji. Można więc powiedzieć, że jesienią zespół „gryzie trawę” i bardzo mi się to podoba. Każdy daje z siebie wszystko. Chcemy więc zgromadzić jesienią jak największą ilość punktów.