DZIECIĘCA HALOWA LIGA MISTRZÓW VI 2018 FINAŁY – ROCZNIK 2008 SZACHTAR DONIECK (KS LUBLINIANKA)

W dniu 11.03.2018 r. drużyna KS LUBLINIANKI – rocznik 2008 B (występująca w rozgrywkach DHLM VI jako Szachtar Donieck) rozgrywała mecze finałowe w Dziecięcej Halowej Lidze Mistrzów VI.

WYNIKI:

I RUNDA:

SZACHTAR DONIECK – CELTIC GLASGOW (GÓRNIK ŁĘCZNA „GRUPA B” ) 3:1

PAWEŁ CZERWONKA

TOMASZ OLEJNICZAK

II RUNDA: SZACHTAR DONIECK – FC BASEL (KS LUBLINIANKA „GRUPA A”) 1:0

PAWEŁ CZERWONKA

III RUNDA : ANDERLECHT BRUKSELA (GÓRNIK ŁĘCZNA „GRUPA A”) – SZACHTAR DONIECK 6:0

Podsumowując mecze finałowe nasza drużyna rozegrała bardzo dobre spotkania w I i II rundzie finału. W meczu I rundy kontrolowaliśmy grę i byliśmy zdecydowanie lepsi od Celticu (Górnik Łęczna B). W spotkaniu II rundy graliśmy z FC Basel (naszą pierwszą drużyną KS Lublinianki z rocznika 2008). Po bardzo dobrym i pełnym emocji meczu wygraliśmy z pierwszym zespołem KS Lublinianki 1:0. Mecz był niezwykle wyrównany. Graliśmy bardzo dobrze w indywidualnym kryciu, wymienialiśmy piłkę angażując w grę wszystkich piłkarzy, graliśmy piłką starając się przy niej jak najdłużej utrzymywać. Granie dokładnymi podaniami było kluczowe w odniesieniu zwycięstwa w tym meczu. Pierwsza drużyna Lublinianki grała za bardzo indywidualnie, brakowało gry zespołowej. Obie nasze drużyny stworzyły ciekawe i pełne emocji widowisko, które z wielką przyjemnością obejrzeli zgromadzeni kibice. W III rundzie finału, w bezpośredniej walce o ćwierćfinał graliśmy z Anderlechtem Bruksela (Górnik Łęczna A). W spotkaniu tym byliśmy zespołem wyraźnie gorszym. Przegraliśmy wysoko (6:0), ale mimo tej porażki gra naszego zespołu wyglądała momentami dobrze. Plusami tego meczu było to, że graliśmy odważnie na połowie przeciwnika, atakowaliśmy bramkę rywali i stwarzaliśmy nawet nieliczne sytuacje. Brakowało nam szybkości, pojawiło się też zmęczenie, gdyż był to nasz trzeci mecz w tym dniu. Na tle tak mocnego rywala, zagraliśmy zbyt odważnie. Dzielnie się broniliśmy, lecz zespół Anderlechtu wyraźnie przewyższał nas szybkością oraz umiejętnościami technicznymi.

W kolejności końcowej Dziecięcej Halowej Ligi Mistrzów VI zajęliśmy miejsca 9-16!

Brawa za walkę na boisku dla całego zespołu!

Serdeczne podziękowania dla chłopaków i rodziców za kulturalne dopingowanie drużyny!

Tak trzymać!