Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - MKS Czarni Połaniec

Łukasz Jeziorek

Utworzono:

19.03.2022

W sobotę 19 marca 2022 roku o godzinie 15, został zaplanowany oraz rozegrany mecz o mistrzostwo trzeciej ligi w ramach 20 serii gier. Naszym przeciwnikiem była drużyna Orląt Spom-lek Radzyń Podlaski, nasza drużyna na to spotkanie udała się do Radzynia Podlaskiego. Nasza drużyna po godzinie 8 wyjechała z Połańca na to spotkanie na obiekcie Orląt zameldowaliśmy się kilka minut po 13.

- Punktualnie o godzinie 15 na stadionie Orląt usłyszeliśmy pierwszy gwizdek sędziego, Pana Pawła Krostko. Pierwszą groźną sytuacje podbramkową wykreowała drużyna z Połańca minimalnie za mocne podanie Piotra Ferensa w kierunku Adriana Gębalskiego. W odpowiedzi piłkarze Orląt wyprowadzają szybką kontrę, którą przerywa nasz obrońca Paweł Bażant. W 18 minucie gospodarze egzekwują rzut wolny, który po chwili wyłapuje nasz bramkarz. W 21 minucie kolejna ciekawa akcja drużyny z województwa Lubelskiego, jednak uderzenie na naszą bramkę było nie celne. Minutę później akcja przenosi się już pod pole karne naszych rywali, ciekawym uderzeniem popisuje się Piotr Ferens lecz bramkarz Orląt pewnie interweniuje. W 25 minucie oglądamy pierwszego gola w dzisiejszym meczu, a prowadzenie nam daje Mateusz Załucki zdobywając pierwszego gola po powrocie do "Żółto-Czarnych". W 30 minucie swojej szansy na gola szukał Adam Kramarz lecz jego strzał nie sprawił problemów golkiperowi drużyny z Radzynia Podlaskiego. W 40 minucie pierwszą żółtą kartką w tym meczu został napomniany zawodnik Orląt, Paweł Koncewicz-Żyłka. Pięć minut później sędzia zaprosił oba zespoły do szatni na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu przyjezdnych.

- Druga połowa rozpoczęła się od dwóch zmian co do wyjściowego składu w ekipie z Radzynia, boisko opuścili Przemysław Koszel oraz Piotr Ćwik w miejsce ich na boisku zameldowali się Mateusz Ozimek oraz nowy nabytek z ekstraklasowej Wisły Kraków - Przemysław Zdybowicz. W 48 minucie nasza drużyna wypracowała sobie 3 rzuty rożne z rzędu jednak nie sprawiły one problemu naszemu przeciwnikowi. W 52 minucie Paweł Bażant zostaje ukarany żółtym kartonikiem co oznacza że wypada z najbliższego meczu z Siarką Tarnobrzeg. W 56 minucie przewinienie popełnia Michał Smoleń, który napomniany zostaje żółtą kartką. W 60 minucie kolejna szybka kontra gospodarzy ostatecznie finał tej kontry kończy się bardzo nie celnym uderzeniem. W 61 minucie sędzia główny tego spotkania wskazuje na jedenasty metr boiska dyktując rzut karny drużynie z Radzynia Podlaskiego, chwile później mieliśmy już remis 1-1, na listę strzelców wpisał się Patryk Szymala. Dwie minuty później brak koncentracji w naszym zespole i głupio tracimy bramkę na 2-1 futbolówkę do naszej bramki skierował Sebastian Kaczyński. Fenomenalną sytuacje na wyrównanie miał Kacper Wątróbski, lecz bramkarz Orląt zwycięsko wyszedł z pojedynku sam na sam. W 66 minucie Grzegorz Wcisło decyduje się na pierwsze ruchy kadrowe, a boisko opuszcza Piotr Ferens w jego miejsce pojawił się Tomasz Mucha. Kolejną zmianą na jaką decyduje się nasz sztab szkoleniowy to zmiana Kacpra Wątróbskiego na boisku pojawia się Filip Krępa. W 72 minucie kolejna szybka akcja miejscowych, lecz ostatnie podanie bardzo nie celne i akcja zakończona nie powodzeniem. W 73 minucie kolejny nasz zawodnik ogląda żółtą kartkę, a był nim Kamil Hul. W 74 minucie FIlip Krępa decyduje się na mocny strzał, a futbolówka mija lewy słupek bramki Orląt. W 78 minucie decyzją naszego szkoleniowca następują dwie zmiany na boisku pojawiają się Piotr Kron i Damian Bawor, a boisko opuścili Kamil Hul oraz Igor Woś. W 81 minucie ukarany żółtym kartonikiem zawodnik Orląt - Dominik Rycaj. W 84 minucie świetną interwencją popisuje się nasz golkiper Marcin Wieczerzak ratując nas przed stratą gola. W 85 minucie mamy już remis karnego na gola zamienia Adrian Gębalski. W 88 minucie bardzo dobre uderzenie naszego obrońcy Damiana Bawora minimalnie mija bramkę Orląt. W doliczonym czasie gry żółtym kartonikiem napomniany Arkadiusz Korolczuk. Jeszcze w doliczonym czasie gry nasza drużyna egzekwowała rzut rożny lecz on nie przyniósł nam korzyści i mecz zakończył się podziałem punktów.

Następny mecz nasza drużyna rozegra w przyszłą sobotę o godzinie 14 na swoim obiekcie, a naszym przeciwnikiem będzie Siarka Tarnobrzeg.